Kontaktoplysninger Skoler i Lolland Kommune

Åbningstiderne for skolernes kontorer findes på deres egne sider - Klik på afdelingens navn for at komme direkte til den ønskede afdeling

Dannemare

Dannelunde skole
Gloslunde Gade 7 4983 Dannemare
Tlf.: 54 67 70 90
Mail: Dannelundeafdelingen@lolland.dk

Holeby

Holeby skole
Vestervej 126, 4960 Holeby
Tlf.: 54 67 63 61
Mail: Holebyafdelingen@lolland.dk

Horslunde

Ravnsborgskolen
Pederstrupvej 22, 4913 Horslunde
Tlf.: 54 67 70 90
Mail: Ravnsborgafdelingen@lolland.dk

Maribo

Blæsenborgskolen    
Blæsenborg Allé 10, 4930 Maribo    
Tlf.: 54 67 70 40    
Mail: Blaesenborgafdelingen@lolland.dk      

 

Borgerskolen    
Skimminge 19 A, 4930 Maribo    
Tlf.: 54 67 70 60    
Mail: Borgerskoleafdelingen@lolland.dk    

 

Nakskov

Byskolen    
Nørrevold 13, 4900 Nakskov    
Tlf.: 54 67 66 30    
Mail: Byskoleafdelingen@lolland.dk    

 

Stormarkskolen    
Fastings Allé 1, 4900 Nakskov    
Tlf.: 54 67 66 70    
Mail: Stormarkafdelingen@lolland.dk    

Rødby

Rødby skole
Byskolevej 1, 4970 Rødby
Tlf.: 54 67 63 53
Mail: Roedbyafdelingen@lolland.dk

Søllested

Søllested skole
Birkevej 1.B 4920 Søllested
Tlf.: 54 67 66 92
Mail: Soellestedafdelingen@lolland.dk

Østofte

Østofte skole
Østoftegade 42, 4951 Nørreballe
Tlf.: 54 67 70 80
Mail: Oestofteafdelingen@lolland.dk