Kontaktoplysninger Dagtilbud

 

Åbningstiden i dagtilbuddene er som udgangspunkt:

Mandag til Torsdag  06:30 - 16:45
Fredag
 06:30 - 16:00


Men kan dog variere fra dagtilbud til dagtilbud

 

Maribo

Børnebakken vuggestue
Namsosvej 7B, 4930 Maribo
Tlf.: 54 78 22 94 
Mail: Boernebakken@lolland.dk

Skovtrolden vuggestue
Blæsenborg Allé 10A, 4930 Maribo
Tlf.: 54 67 74 10
Mail: Skovtrolden@lolland.dk

Nakskov

Gaia vuggestue
Skolevej 118, 4900 Nakskov
Tlf.: 54 92 10 11
Mail: Gaia@lolland.dk

Mælkebøtten vuggestue
Ringvejen 1, 4900 Nakskov
Tlf.: 54 67 79 13
Mail: Maelkeboetten@lolland.dk

Riddersborg vuggestue
Enehøjevej 474900 Nakskov
Tlf.: 54 92 64 65
Mail: BornehavenRiddersborg@lolland.dk

Skovsgårdsvej vuggestue
Skovsgårdsvej 50,4900 Nakskov
Tlf.: 54 92 22 55
Mail: Skovsgaardsvej@lolland.dk

Trekløveren vuggestue 
Velovænget 4, 4900 Nakskov
Tlf.: 54 95 32 86
Mail: Trekloeveren@lolland.dk

Rødby

Vandloppen vuggestue
Byskolevej 8, 4970 Rødby
Tlf.: 54 60 13 17
Mail: Vandloppen@lolland.dk

Dannemare

Dannelunde børnehave 
Gloslunde Gade 7, 4983 Dannemare
Tlf.: 54 67 74 20
Mail: Dannelundeafdelingen@lolland.dk

Holeby

Myretuen børnehave
Vestervej 126, 4960 Holeby
Tlf.: 54 60 71 07
Mail: Myretuen@lolland.dk

Skovbørnehaven Søholt
Søholtvej 28 – 30, 4930 Maribo
Tlf.: 54 60 71 07
Mail: Myretuen@lolland.dk

Horslunde

Stjernehuset børnehave 
Hans Fugls Vej 1, 4913 Horslunde
Tlf.: 54 93 52 01
Mail: Stjernehuset@lolland.dk

Maribo

Børnebakken børnehave
Sdr. Boulevard 88, 4930 Maribo  
Tlf.: 54 75 90 92  
Mail: Boernebakken@lolland.dk  

Rydsmarkens børnehave     
Skovvænget 2, 4930 Maribo
Tlf.: 54 78 39 40
Mail: RydsmarkenBornehave@lolland.dk

Skovtrolden børnehave     
Blæsenborg Allé 10A, 4930 Maribo    
Tlf.: 54 67 74 10    
Mail: Skovtrolden@lolland.dk   

Nakskov

Gaia børnehave
​Skolevej 118, 4900 Nakskov
​Tlf.: 54 92 10 11
Mail: Gaia@lolland.dk

Mælkebøtten børnehave
Ringvejen 1, 4900 Nakskov
Tlf.: 54 67 79 13
Mail: Maelkeboetten@lolland.dk    

Riddersborg børnehave   
Enehøjevej 474900 Nakskov   
Tlf.: 54 92 64 65   
Mail: BornehavenRiddersborg@lolland.dk

Skovsgårdsvej børnehave
​Skovsgårdsvej 50,4900 Nakskov   
​Tlf.: 54 92 22 55
Mail: Skovsgaardsvej@lolland.dk

Trekløveren børnehave    
Velovænget 4, 4900 Nakskov    
Tlf.: 54 95 32 86    
Mail: Trekloeveren@lolland.dk

Rødby

Vandloppen børnehave  
Byskolevej 8, 4970 Rødby  
Tlf.: 54 60 13 17  
Mail: Vandloppen@lolland.dk

Solstrålen børnehave
​Kongeleddet 50, 4970 Rødby
Tlf.: 54 60 53 24
Mail: Vandloppen@lolland.dk

Søllested

Tryllefløjten børnehave
Birkevej 1A, 4920 Søllested
Tlf.: 54 94 22 23
Mail: Tryllefloejten@lolland.dk

Østofte

Møllebakken børnehave
Østofte Gade 42B, 4951 Nørreballe
Tlf.: 54 78 90 26
Mail: Moellebakken@lolland.dk